داوری ، تنظیم اوراق قضایی ، ارزیابی پرونده ، حقوق مهاجرت، قبول وکالت و مشاوره

وکیل پایه یک دادگستری ، وکیل کیفری ( جزایی ) ، وکیل حقوقی ( مدنی ) ، وکیل خانوادگی (طلاق و ازدواج ) ، وکیل ملکی ، وکیل دیوان عدالت اداری ، وکیل مهاجرتی ، وکیل مهاجرین و اتباع خارجه ، وکیل ثبت احوال ، وکیل داوری وصلح و سازش ، وکیل ایرانیان مقیم خارجه از کشور ، وکیل دادگاه تجدید نظر ، وکیل وصول مطالبات ، وکیل بانکی ، وکیل ارزی ، وکیل بازرگانی ، وکیل تصادفات و خسارات بیمه ای ، وکیل ثبتی ، وکیل اخذ نمایندگی و ایزو ، وکیل امور قراردادها
برای اطلاعات بیشتر و تصمیم بهتر می توانید به سایت های موسسه حقوقی و بین المللی یسنا مراجعه نمایید 
   www.yasnahome.com
www.yasnasa.com
 www.yasnairan.com
www.yasnalawyer.com
www.yasnamigration.com
 (نقش وکیل و مشاورخوب این است که احتمال خطاها را کم کند و در تصمیم گیری درست شما را یاری نماید )

 

قبول داوری به عنوان داور اختصاصی یا داور مرضی‌الطرفین
اگر به عنوان یکی از طرفین اختلاف در روابط خود با طرف دیگر، پذیرفته اید که هر کدام از شما برای حل اختلافاتتان با یکدیگر، داور اختصاصی انتخاب نمایید یا توافق کرده اید که هر دو، یک داور مرضی الطرفین داشته باشید موسسه حقوقی و بین المللی سپند آفرین یسنا ، با حضور داوران، کارشناسان مسلط به امور داوری، برای قبول داوری اختصاصی یا قبول داور مرضی الطرفین و ارائه مشاوره های داوری در این موارد آمادگی دارد.
 داوری عبارت است از رفع اختلاف فی مابین اصحاب دعوی از طریق واگذاری آن به حکمیت اشخاصی که طرفین دعوی آنها را به توافق خود انتخاب می‌کنند. قانونگذار جمهوری اسلامی ایران در مواد 454 الی 501 قانون آیین دادرسی مدنی باب هفتم به بحث درباره داوری پرداخته است. گاهی داور، شخصیت حقیقی است یعنی طرفین قرارداد فردی را به عنوان داور انتخاب و در متن قرارداد به آن اشاره می‌کنند و گاهی نیز به صورت شخصیت حقوقی است؛ یعنی شرکت یا مؤسسه‌ای را به عنوان داور تعیین می‌کنند.
 موسسه حقوقی و  داوری با توجه به ضرورت سرعت ،  دقت و رسیدگی تخصصی به مسائل تجاری و … در دنیای امروز یک ضرورت خواهد بود تا کلیه اختلافات بین صنعتگران اعم از تامین کننده مواد اولیه با تولید کننده، تولید کننده با شبکه توزیع،  مسائل کارگر و کارفرمایی و اختلافات ناشی از روابط تجاری صنعتگران با اشخاص ثالث اعم از حقیقی و حقوقی را حل و فصل نماید.
نکته قابل توجهی که در این موسسه حقوقی و  داوری دیده شده است مشاوره قبل از تنظیم قرارداد و همچنین تنظیم قراردادها توسط کارشناسان مجرب این مرکز بوده که در گام نخست حداکثر تلاش جهت جلوگیری از بروز اختلاف در تفسیر و اجرای قراردادها با تنظیم یک قرارداد صحیح حقوقی صورت خواهد پذیرفت و در نهایت در صورت بروز اختلاف با عملی ساختن شعار خود در رسیدگی به پرونده های ارجاعی از سوی طرفین قرار داد در حداقل زمان و با حداکثر دقت در راستای مصالحه و سازش طرفین تلاش و در صورت ضرورت اقدام به صدور رای خواهد نمود.
داوری داخلی
کثرت مراجعه به محاکم و اوقات رسیدگی طولانی دادگاهها و همچنین عدم دقت لازم در صدور آرا به لحاظ حجم وسیع پرونده‌های ارجاعی موجب شده تا امروز بسیاری از افراد به‌جای مراجعه به محاکم دادگستری به قاضی خصوصی (داور) مراجعه و اختلافات خود را بدین نحو حل و فصل می‌نمایند. از جمله مزیت های این روش آن است که فصل خصومت بسیار سریع تر از محاکم صورت می‌گیرد. به طوریکه پروسه رسیدگی و صدور آراء و قطعیت آن در محاکم دادگستری نوعاً یک سال (یا حتی بیشتر) بطول می‌انجامد اما به دلیل قطعی بودن و نحوه ابلاغ اوقات رسیدگی؛ آرا صادره و همچنین سایر ویژگی های مختص داوری فرآیند رسیدگی به نتیجه در مدت زمان حدوداً سه ماهه انجام می‌گردد.
داوری علاوه بر مزیت فوق‌الذکر دارای این حسن است که داور منتخب با در نظر گرفتن کلیه اظهارات و بررسی مدارک ابرازی از سوی طرفین اتخاذ تصمیم می‌نماید اما در محاکم به دلیل کثرت پرونده‌ها اوقات رسیدگی حداقل نیم ساعت به طول انجامیده و بسیاری اظهارات و مستندات موجود استماع و ملاحظه نمی‌گردد. بدیهی است انجام امر توسط داوران غیرمتخصص و ناوارد موجب بروز اشکالات عدیده برای طرفین اختلاف می‌گردد. موسسه حقوقی و داوری اعتماد و اندیشه با در اختیار داشتن داوران متخصص و مجرب اشتباهات داوری را به حداقل رسانده و آرامش خاطر مراجعین محترم را فراهم می‌آورد.
داوری تجاری بین الملل
علاوه بر اختلافات مدنی و تجاری داخلی، هر گونه اختلاف بین تجار ایرانی و اتباع سایر کشورها می تواند به داوری این مرکز ارجاع شود . طرفین می توانند قانون حاکم بر اختلاف خود را انتخاب نموده و اطمینان داشته باشند که اختلاف آنها توسط افراد متخصص و بی طرف در یک پروسه سریع و مطمئن رسیدگی خواهد شد . برای داوری این مرکز نیز تنها در دادگاههای ایران معتبر و قابل اجرا است بلکه همچنین براساس کنوانسیون بین المللی نیویورک در بیش از 150 کشور جهان قابلیت اجرا خواهد داشت بنابراین طرفین می توانند فارغ از محدودیت های مربوط به شناسایی و اجرای احکام دادگاههای ایران در سایر کشورها ، اختلاف خود را به داوری این مرکز ارجاع داده و رای داوری را در ایران و یا هر کشور محل اقامت یا استقرار اموال طرف مقابل به اجراء گذارند .
الف) ویژگی های داوری
1- خروج رسیدگی ها از بخش حاکمیتی و دولتی بودن قضاوت و استقلال عمل داور منتخب و مورد اعتماد طرفین
2- دخالت مستقیم اراده طرفین در انتخاب داور ( حق انتخاب قاضی)
3- داشتن مجموعه قواعد منعطف و دارای بیشترین آزادی عمل برای طرفین دعوی در حل اختلافات حادثه
4- استقلال و خودگردان بودن نظام داوری
5- عدم وجود قوانین دست و پاگیر و آزادی عمل در عدم رعایت تشریفات خاص قانونی
6- عدم احتمال افشای اسرار طرفین دعوی
7- امکان ایجاد سازش بطوری که قریب پرونده ها با تلاش داوران با سازش حل و فصل گردیده و منتج به صدور رای داوری نمی گردد
8- سرعت بالای رسیدگی به پرونده ها
9- دقت بالای داوران در رسیدگی به پرونده ها به دلیل محدود و تخصصی بودن موضوعات
10- رسیدگی تخصصی ( غالب موضوعات مربوط به امور خاص تجاری و صنعتی و … می باشد)
11- حل و فصل اختلافات در فضایی آرام و دوستانه و بدون تشریفات موجود در محاکم قضایی
ب) خدمات داوری
1- پیشگیری از بروز مشکلات حقوقی و قضایی به عنوان اولین و مهمترین هدف، با ارائه مشاوره های حقوقی و تخصصی و یا تنظیم صحیح قراردادها در چهارچوب قانونی و عرف و رویه تجاری
 2- حل وفصل مسائل و اختلافات حادثه بدون نیاز به مراجعه به مراکز قضایی ( با توافق طرفین در اعطای صلاحیت داوری به مرکز)
3- در صورت بروز اختلاف در تفسیر یا اجرای قرارداد، تلاش برای حل اختلافات حادثه بین طرفین دعوی از طریق صلح و سازش
4- در صورت عدم حصول نتیجه از طریق صلح و سازش، رسیدگی به اختلافات و صدور رای داوری
5- اقدام به انعقاد قرارداد جهت ارائه مشاوره حقوقی به اشخاص حقیقی ، حقوقی ، شرکتها ، کارخانجات و موسسات و…
6- سرعت بالای رسیدگی در پرونده ها، تعهد به رسیدگی به پرونده های حداکثر ظرف 3 ماه (برای سخت ترین و پیچیده ترین پرونده ها) مستند به آیین نامه داخلی موسسه حقوقی و داوری ( سرعت بالای رسیدگی در پرونده ها)
7- به کار گیری نهایت دقت با نگاه تخصصی در رسیدگی به پرونده ها با استفاده از حقوقدانان اهل فن و تجربه
8-  ایجاد ارتباط دوسویه بین تجار و صنعتگران ایرانی با تجار و صنعتگران دیگر کشورها از طریق رایزنان بازرگانی سفارتخانه ها با تنظیم تفاهم نامه های همکاری به منظور ایجاد اعتماد تجاری
9- معرفی تجار و صنعتگران داخلی به تجار و صنعتگران سایر کشورها به واسطه ی وجود ارتباط با هر دو
بدین منظور و در جهت برآورده کردن نیاز فوق ، موسسه حقوقی و بین المللی سپند آفرین یسنا   متشکل از وکلای باتجربه  این زمینه را فراهم کرده است تا بتوانید تنها از طریق تماس تلفنی از سراسر کشور از مشاوره تخصصی وکلا  در زمینه های مختلف حقوقی بهره مند شوید.
بنابراین بهتر است قبل از هرگونه اقدام که درآینده بار حقوقی خواهد داشت با یک وکیل متخصص (همانند کاری که افراد در کشورهای پیشرفته انجام می دهند) مشورت نمائیم تا جلوی خسارات آتی را بگیریم و در صورت بروز اختلافات قبل از اقدام حقوقی حتما با یک وکیل مشورت کنیم که چه بسی یک مشورت ساده و صرف هزینه ای اندک جلوی خسارات و راه های طولانی دادگاهها و اطاله وقت مان را بگیرد .
موسسه حقوقي بین المللی یسنا هميار و پشتيبان شماست.
در اين همياري چتر امنيت و اطمينان خاطر بر كليه روابط تجاري شما سايه انداز خواهد بود. ما با ارائه خدمات مشاوره اي و حقوقي تخصصي به شما همواره حقوق شما را تضمين كرده و به شما اين اطمينان خاطر را مي دهيم كه حق را مي شود محافظت نموده و در جريان رسيدگي آنرا احقاق نمود.